Technologie

Zde naleznete vysvětlení technologií a popis materiálů používaných na našich produktech.

TECHNOLOGIE 

*Antishock systém
Mechanismus odpružení trekových holí.

*DURAWRAP
Je speciální technologie aplikace polyesterové folie na jádro laminátové tyčky. Proti běžným laminátovým tyčkám se použitím Durawrapu výrazně prodlužuje jejich životnost a zvyšuje pevnost i pružnost. V případě prasknutí se tyčka s Durawrapem neroztřepí po celé délce, ale pouze v bodě zlomu a zabrání se tak poškození stanu nebo poranění.

*Easy lock systém
Rotační systém zajišťující aretaci hole po nastavení její délky. 

*Fast lock systém
Rychlouzavírací systém aretace hole po nastavení její délky.

*jednovrstvá konstrukce
Typ konstrukce výplně spacích pytlů. Používá se převážně u letních spacích pytlů.

*podlepené švy
Zaručují nepromokavost výrobků s membránou nebo zátěrem. Podlepením se zakryjí drobné vpichy po jehlách šicího stroje, které vznikly v procesu výroby produktu.

*sendvičová konstrukce
Typ konstrukce výplně spacích pytlů, kde se jednotlivé vrstvy výplně překrývají jedna přes druhou tak, že nedochází ke vzniku tzv. studených spojů a následným tepelným ztrátám. 

*vodní sloupec
Schopnost materiálu odolávat tlaku vody. Hodnota vodního sloupce se udává většinou v mm a čím je číslo vyšší, tím je materiál odolnější.

MATERIÁLY

*4 hollow fibre
Syntetická polyesterová výplň, technologie dutých vláken se čtyřmi kanálky.

*Diamond Rip stop
Tkanina s vysokou pevností, vyrobená speciální technologií. Do textilie jsou zatkávány s určitým odstupem silnější osnovní nebo útkové nitě, a tím získává členitou strukturu – tvar kosočtverce.  Předností ripstopových tkanin je velmi dobrý poměr hmotnosti ke stabilitě a vysoká tržná pevnost. Pokud i přesto dojde k roztržení, tento typ vazby zabrání dalšímu samovolnému trhání.

*DURAFLEX
Značka předního světového výrobce přezek a spon.

*DURAL 7001-6
Lehký, pevný a pružný materiál pro stanové konstrukce. Odolává podmínkám dlouhodobé expediční zátěže při náročných horolezeckých akcích.

*EVA
Ethylén vinyl acetát je velmi pružný, porézní materiál podobný gumě s vynikající houževnatostí. 
Používá se do vstřikovaných mezipodešví. Zaručuje nízkou hmotnost a výborné odpružení došlapu.

*Honeycomb Ripstop
Tkanina s vysokou pevností, vyrobená speciální technologií. Do textilie jsou zatkávány s určitým odstupem silnější osnovní nebo útkové nitě, a tím získává členitou strukturu – tvar včelí plástve.  Předností ripstopových tkanin je velmi dobrý poměr hmotnosti ke stabilitě a vysoká tržná pevnost. Pokud i přesto dojde k roztržení, tento typ vazby zabrání dalšímu samovolnému trhání.

*Hydortex
Vodě odolná a prodyšná membrána.

*MESH
Síťované materiály, které zvyšují prodyšnost.

*Rip stop
Tkanina s vysokou pevností, vyrobená speciální technologií. Do textilie jsou zatkávány s určitým odstupem silnější osnovní nebo útkové nitě, a tím získává členitou strukturu – tvar mřížky. Předností ripstopových tkanin je velmi dobrý poměr hmotnosti ke stabilitě a vysoká tržná pevnost. Pokud i přesto dojde k roztržení, tento typ vazby zabrání dalšímu samovolnému trhání.

*Tactel
TACTEL Ÿ je registrovaná obchodní známka syntetického vlákna firmy INVISTA.  Jedná se o typ Nylonu, který je lehký (o 20% lehčí než většina ostatních vláken), měkký, prodyšný, je recyklovatelný a velmi rychle schne (8krát rychleji než bavlna).

*Thermolite Quallo
Značková syntetická polyesterová výplň od firmy INVISTA, patentovaná technologie výroby dutého mikrovlákna se 7 kanálky. Thermolite vyniká výbornými 
termo-izolačními vlastnostmi bez zvýšení hmotnosti, má vysoký loft (schopnost dosáhnout po rozbalení vysokého objemu), zachovává si svůj tvar a izolační 
schopnosti i po praní, hřeje i za mokra, je rychleschnoucí, lze jej prát v pračce i sušit v sušičce, je anti-alergenní.

*TPR
Termoplastická guma.

*TPU
Termoplastický polyuretan.

*VIBRAM
Značka předního světového výrobce podešví.

*YKK
Značka předního světového výrobce zipů.